Referencje:

Nowy drzwi amortyzator

GEZE ActiveStop

w gabinet fizjoterapeutyczny


Efektem „aha”

Gabinet fizjoterapii „BEHANDELBAR 3.0” w Sindelfingen niedaleko Stuttgartu jest miejscem, w którym zastosowano amortyzator GEZE ActiveStop. Inteligentny system zapewnia komfortowe, wytłumione otwieranie i zamykanie drzwi rozwieranych, umieszczonych  wewnątrz budynku. Dzięki temu wchodzenie do pomieszczeń jest wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ściany i przedmioty w obszarze drzwi, a także same drzwi nie są narażone na uszkodzenia. Są to zalety, które w gabinecie doceniono bardzo szybko.

Urządzenia tłumiące stosowane w mechanizmach wysuwu szuflad, w drzwiach przesuwnych, a teraz również w drzwiach rozwieranych zainstalowanych wewnątrz budynków, znacznie ułatwiają codzienne życie, zwiększając poczucie komfortu użytkowania i podwyższając standard wnętrz. Czasem pacjenci dziwią się, dlaczego drzwi prowadzące do pomieszczeń terapeutycznych zamykają się praktycznie bezgłośnie i pozostają zamknięte bez wykorzystania mechanizmu zapadkowego zamka. „Pacjenci są za każdym razem zaskoczeni, gdy po raz pierwszy widzą system GEZE ActiveStop” – stwierdza szefowa gabinetu fizjoterapii, Pani Jule Kain. Na początku kwietnia 2016 roku Pani Kain otworzyła w Sindelfingen filię swojego gabinetu, który specjalizuje się w fizjoterapii dna miednicy oraz fizjoterapii sportowej. W przypadku drzwi prowadzących do czterech pomieszczeń terapeutycznych – idąc za radą osoby zajmującej się wykończeniem wnętrz – Pani Kain zdecydowała się na montaż nowego amortyzatora GEZE ActiveStop.


Higienicznie, estetycznie i bez barier

W gabinecie terapeutycznym BEHANDELBAR 3.0, jak w każdej tego typu działalności, bardzo ważną rolę odgrywa higiena. „Podczas zabiegów często używamy oleju do masażu, dlatego w przeszłości zdarzało się, że byliśmy zmuszeni otwierać drzwi, naciskając na klamkę łokciem, co było bardzo uciążliwe” – stwierdza Pani Kain. Problem przestał istnieć, gdy pojawił się amortyzator GEZE ActiveStop.  Amortyzator ten, o szerokości 28 milimetrów, po osadzeniu we wnęce wykonanej w skrzydle drzwiowym jest prawie niewidoczny, a przygotowanie montażu amortyzatora wymaga tylko kilku szybkich operacji wykonanych za pomocą frezarki: nieważne, czy delikatnie pchniemy drzwi czy też potraktujemy je dużo bardziej energicznie i zdecydowanie – system otworzy drzwi samoczynnie i bezpiecznie do pozycji przytrzymania, którą można ustawić indywidualnie w zakresie od 60 do 140 stopni. „Oczywiście jest to duża zaleta, zwłaszcza gdy akurat obie ręce mamy zajęte” – konstatuje Pani Kain.

Jednocześnie otwierane drzwi nie są w stanie pozostawić brzydkich śladów lub spowodować uszkodzeń na ścianach lub meblach, ponieważ amortyzator z wyprzedzeniem wyhamowuje drzwi i utrzymuje je otwarte w preferowanej przez nas, bezpiecznej pozycji. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych blokad drzwiowych. Aspekt, który szczególnie cieszy właścicielkę gabinetu: „chętnie zrezygnujemy z tych brzydkich blokad” – potwierdza, uśmiechając się, Pani Kain. „To samo dotyczy głośnego trzaskania drzwiami, na przykład na skutek przeciągów!”


Pewna ochrona przed trzaskaniem drzwi i uszkodzeniami

System GEZE ActiveStop zadbał również o to: dzięki aktywnej amortyzacji drzwi zwalniają przy zamykaniu na ostatnim odcinku ok. 25 stopni. Powolne i ciche zamykanie zapobiega ponadto głośnemu domykaniu i deprymującym uszkodzeniom drzwi oraz obrażeniom ciała. Oprócz tego nowy amortyzator GEZE pewnie przytrzymuje drzwi w pozycji zamkniętej, dzięki czemu można całkowicie zrezygnować z mechanizmu zapadkowego. Jest to jeden z aspektów, który zdaniem Pani Kain nieustannie wywołuje wśród pacjentów głośne „aha”. W zakresie od 25 do 60 stopni drzwi poruszają się swobodnie. Amortyzator zaczyna działać na zakresach poniżej 25 lub powyżej 60 stopni.

Pani Jule Kain i jej zespół tak bardzo przyzwyczaili się już do zalet systemu GEZE ActiveStop, że nie mogą wyobrazić sobie codziennej pracy bez niego. „Najchętniej chciałabym go mieć od zaraz we wszystkich drzwiach w moim otoczeniu!” – podsumowuje fizjoterapeutka.

Innowacyjny design dwukrotnie nagrodzony


System GEZE ActiveStop został dwukrotnie nagrodzony w kategorii wybitnego designu. Amortyzator został laureatem edycji German Design Award 2016. Międzynarodową nagrodę przyznają: Niemiecka Rada Wzornictwa (Rat für Formgebung), niemiecka Instytucja ds. Marek i Designu (Marken- und Designinstanz) oraz organizatorzy jednego z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów designu. Ponadto system GEZE ActiveStop otrzymał srebrny medal za design w międzynarodowym konkursie Focus Open 2015. Jury Centrum Wzornictwa Badenii Wirtembergii (Design Center Baden-Württemberg) wyróżniło produkt za innowacyjne rozwiązanie o wyjątkowej wartości w zakresie designu, przyznając mu najwyższą lokatę w kategorii „Mieszkanie”.

Zdjęcie: GEZE GmbH


 

Komfort drzwi - podwójnie:
GEZE ActiveStop

 


 
top